Има места, където започва всичко… Места, изпълнени със смях, първи приятелства, игри, песни и мечти. Такова място вече 50 години е ДГ „Бисер“ в Труд.
Историята на ДГ „Бисер“ започва на 12 април 1976 г. с четири групи. Днес детската градина е модерен и уютен дом за над 200 деца, разпределени в 8 групи.
Всеки ден в детската градина започва с приказка, прочетена от родител – част от съвременната методическа практика децата да опознават света чрез книгите и въображението. В ДГ „Бисер“ ученето и играта вървят ръка за ръка, развиват се творчески умения и таланти, изучават се английски език, религия, народни танци, пиано и фолклор. Децата спортуват, тренират хандбал, учат се да опазват природата и да бъдат добри приятели.
„За нас е важно всяко дете да се чувства значимо, разбрано и обичано, защото детството не се повтаря, а нашата мисия е да го направим истински щастливо“, каза директорът на ДГ „Бисер“ Гинка Ботова.
В приветствието си кметът на Община Марица Димитър Иванов подчерта усилията за създаване на съвременна образователна среда.
„Подобрихме материалната база, направихме основен ремонт на съществуващата и изградихме изцяло нов корпус за две групи, едната от които е яслена. Така ДГ „Бисер“ се превърна в първата забавачка в Община Марица с яслена група за най-малките ни жители. Изградихме и първото мини спортно игрище, като са проектирани нови кабинети, физкултурен салон и логопедичен кабинет“, посочи кметът. Той благодари на учителите, родителите и цялата общност за доверието и подкрепата през годините, като пожела здраве, сили и още много успехи.
Филмът за историята на ДГ „Бисер“ е дело на Мирослав Стоянов, СТУДИО „МУЗИКАЛЕН СВЯТ – МС“.